شاخص تعمیر جلوبندی پراید

تعمیر جلوبندی پراید

.با ما همراه باشید برای معرفی انواع قطعات و چگونگی تعمیر جلوبندی پراید و معرفی بهترین جلوبندی ساز پراید در تهران .ما به شما می گوییم که اصلا جلوبندی سازی خودرو چیست و چیز هایی که شما باید بدانید تا سرتان کلاه نرود را به شما آموزش خواهیم داد. اتو رگلاژ با بیش از سه دهه تجربه همراه شماست.

جلوبندی سازی مهرداد

تعمیر جلوبندی پراید

همانطور که می دانید که تعداد پراید در کشور ما آنقدر بی شمار است که نمی توان گفت کسی این خودرو را نشناسد. البته شاید به دلیل قیمت ارزان آن می باشد. درست است که امروزه قیمت پراید با قیمت یک خودرو سدان خارجی در سال 98 برابری می کند. اما همچنان در بین خودروهایی که در ایران موجود است جز ارزانترین ها می باشد.مانند موضوع بد و بدتر است. که باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنید شما وقتی الان بودجه خرید پراید را دارید هرچند گرانتر از قبل اما باز در بین خودروهای امروزی چاره ای ندارید جز خرید همان پراید گران امروزی به جای خرید خودرویی بهتر اما گران تر.

جلوبندی سازی 141

دیگر فکر نکنم نیاز باشد که از سبکی این خودرو چیزی بگوییم که آمار تصادفات این خودرو گواه همین سبکی است.جلوبندی خودروها در مدل های مختلف متفاوت است. و هر خودرویی بنا به نوع جلوبندی ای که دارد نیاز به تعمیر پیدا می کند. اگر برای خرید پراید به چیتگر یا خاوران مراجعه کنید مشاهده می کنید که اکثر خودروها پراید شاسی های جلوشان یا شکسته یا جوش خورده یا ترک دارد. چون بسیار ضعیف است و کافی است در یک چاله بیفتید به احتمال خیلی زیاد فورا خودرو شما آسیب می بیند و برای تعمیر جلوبندی پراید یا هر خودروی دیگری باید به یک جلوبندی سازی مراجعه کنید.

تعمیر جلوبندی پراید 131

بهترین تعمیر جلوبندی پراید

اتو رگلاژ بهترین جلوبندی سازی پراید در تهران جهت هماهنگی برای تعمیر جلوبندی پراید با شماره های زیر تماس بگیرید.

02177454779

09194143400

اتو رگلاژ یا جلوبندی سازی مهرداد سابق ، برای رفاه شما عزیزان در صدد راه اندازی تیم سیار می باشند. شما می توانید از ساعت 9 الی 20 با اتو رگلاژ تماس بگیرید و در صورت ارتباط در ساعات غیر کاری می توانید به شماره 09194143400 پیام ارسال کنید.

در صورت هر گونه مشکل می توانید به جلوبندی سازی اتو رگلاژ مراجعه کنید تا مشکل شما را حل کنند و خودروی شما به حالت سابق برگردد.

توجه کنید زمانی که حس کردید جلوبندی خودرو شما مشکل پیدا کرده و نیاز به تعمیر دارد سریعا برای رفع مشکل آن دست به کار شوید. زیرا جلوبندی خودرو در صورتی که معیوب شود می تواند هم به بدنه و هم قسمت های دیگر خودرو را دچار مشکل کند. به عنوان مثال ممکن است برای شما پیش آمده باشد که در هنگام رانندگی احساس می کنید که فرمان خودرو در حالت راه مستقیم به سمتی دیگر کشیده می شود.این به دلیل خرابی میزون فرمون است که مربوط به جلوبندی خودرو می باشد.

در این حالت اگر راننده ناشی باشد ممکن است خطرات جبران ناپذیری را تجربه کنید. بنابراین برای حفظ امنیت خود و خانواده تان هرگز خرابی خودرو را پشت گوش نیندازید.

جلوبندی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست مربوط به قسمت جلویی و زیر خودرو می باشد. چرخ های جلو توسط یکسری اجزای دیگر به یکدیگر متصل هستند تمام این اجزا و قطعات را جز جلوبندی خودرو مینامند. خودرویی که به نرمی و راحتی در رانندگی معروف است علتش همین جلوبندی آن می باشد. هرچه حلوبندی یک خودرو را بهتر و بی نقص تر طراحی کنند آن خودرو نیز در افتادن در دست انداز ها و چاله ها مقاوتر است. و هم فردی که با آن رانندگی می کند از رانندگی لذت بیشتری را می برد.

هر چه جلوبندی خودرو قوی تر باشد آن خودرو در جاده و در مسیر های طولانی تر نیز همان راحتی را دارد و در جاده های خراب هم کمتر و یا اصلا دچار مشکل نمی شود. خودرویی که جلوبندی قوی ای دارد سنگینی بار خودرو را نیز راحت تر متحمل می شود.

جلوبندی پراید

 

جلو بندی خودرو در اصل فشار وزنی که خودرو دارد و اگر باری غیر از سرنشینان حتی در خودرو باشد همه روی جلوبندی خودرو تاثیر میگذارد.و در شرایطی بد ممکن است جلوبندی خودرو شما بشکند. و یا ترک بردارد.

با توجه به مطالبی که در قسمت بالا گفتیم جلوبندی پراید ضعیف است اما برای خودرویی به سبکی پراید مناسب است. شما می توانید برای تعمیر جلوبندی پراید به اتو رگلاژ مراجعه کنید. اتو رگلاژ با کیفیت بسیار بالا و هزینه کم تر از همه جا خودرو شما را تعمیر می کند.

برخی افراد خودشان آچار به دست هستند و ترجیح می دهند خودشان خودرو را تعمیر کنند. البته ما پیشنهادمان این است که کار را باید به کاردان سپرد اما اگر تمایل دارید خودتان تعمیر کنید پس در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه تعمیر جلوبندی پراید

ابتدا و قبل از هرچیز شما باید چرخ های خودرو را باز کنید که اگر جک داشته باشید این کار برای شما راحت تر امکان پذیر است اما اگر ندارید اول چرخ ها را شل کنید و بعد به از طریق کمک های خودرو چرخ ها را کامل در بیاورید.گاهی اوقات جلوبندی نشکسته است و تنها دچار خم شده است که با چند ضربه رفع می شود اما اگر خوش شانس نباشید و شکسته باشد شما باید جلوبندی نو تهیه کنید. برای تعویض جلوبندی پراید و انواع خودرو های ایرانی و خارجی می توانید به اتو رگلاژ مراجعه کنید.

برای تعمیر جلوبندی از طریق دستگاه جوش نیز اقدام می کنند . که برای مشورت با مدیریت جناب آقای مهرداد امیری می توانید با اتو رگلاژ تماس بگیرید.

02177454779

09194143400

توجه کنید اگر مهارت کافی ندارید اصلا به خودروخود دست نزنید. زیرا ممکن است به جای اینکه چشمش را درست کنید بزنی چشمش را هم کور کنید.

تعمیر تخصصی جلوبندی پراید

برای باز کردن چرخ ها حتما از جک استفاده کنید تا جک نزنید نمی توانید چرخ ها را باز کنید.بعد از باز کردن چرخ پراید تازه تعمیر جلوبندی پراید شروع می شود.

برای قطعات پراید و یا هر خودروی دیگری بهتر است . که قطعات نو استفاده شوند و یا قطعات استوک نهایتا استفاده شود. زیرا تعمیر قطعات جلوبندی بی فایده است و بعد از مدتی مجددا خراب می شود. و چون این قطعات مصرفی هستند بهترین کار تعویض قطعات است تا تعمیر آن.برخی از این قطعات باید حتما گریس کاری شوند. و روغن گریس آن ها باید حتما هر چند وقت تعویض شود.

چگونه از شکستگی جلوبندی جلوگیری کنیم؟

جواب این سوال واضح و مبرهم است. شما برای جلوگیر از این احتمال باید در هنگام رانندگی احتیاط لازم را داشته باشید. تا جایی که مکن است در جاده های خراب و جاده های که بلندی و چاله و .. زیاد دارند نروید. در این جور مواقع از راه دیگری عبور کنید.برخی افراد اصلا به دست انداز ها توجه نمی کنند. اسم اصلی دست انداز سرعت گیر است خانم آقا این سرعت گیر برای شما گذاشته شده است سرعتتان را کم کنید. تا هم خود و سرنشینان و هم جلوبندی خودرو شما آسیب نبیند.

جلو بندی خودرو

هزینه تعمیر جلوبندی پراید

تعمیر جلوبندی پراید و تمام خودرو ها کاری سخت و دارای زحمت بسیار است واقعا افرادی که در این زمینه کار می کنند. بابت دستمزد ناچیزی که میگیرند کار پر زحمتی را انجام می دهند. اتو رگلاژ معروف به منصف ترین جلوبندی سازی در تهران است. شما می توانید با هر جلوبندی سازی صحبت کنید و قیمت بگیرید و بعد بیاید سراغ اتو رگلاژ میبینید که با چه کیفیتی و چه قیمتی کار می کنند.

برای تعویض شیشه پراید می توانید به شیشه اتومبیل عبدالهی مراجعه کنید و برای خرید لوازم یدکی پراید نیز می توانید به لوازم یدکی پراید یدک فیت مراجعه کنید.

تاریخچه پراید

این خودرو از طریق شرکت کیا موتورز در کره جنوبی تولید شد. تولید خودرو پراید در کشور ایران از سال 1372 توسط شرکت سایپا آغاز شد که در دو مدل سدان هاچ بک تحت عنوان صبا و نسیم بود.

مدل های اولیه پراید از خودرو های مزدا 121 و فورد فستیوا گرفته شد و بعد از آن از طریق شرکت کیا موتورز با اعمال تغییرات مختلف در کره جنوبی ساخته شد. اما متاسفانه از آنجایی که فاقد ایمنی لازم بود، موفق به کسب مقام خودرو پرفروش در ایران نشد اما در مقایسه با فناوری خودرو های جدید با قیمت کمتر در کشور های خارجی همچون مدل های هیوندای اکسنت، شورلت آویو، فورد فیستا، تویوتا یاریس، هیوندای فیت، کیا فورت و نیسان سنترا موجب شد تا نتقادات فراوانی به این خودرو وارد شود. پس از سال ها جدال بر سر  این خودرو، سر  انجام در تیر ماه سال 1399 تولید این خودرو متوقف شد.

 

مشخصات خودرو پراید

شرکت: سایپا

نام های دیگر: صبا، نسیم، سفری، 111، 131، 132، 141، 151

تولید: 1372-1399 (سواری)

1392-اکنون (وانت)

مونتاژ: تهران، ایران (سایپا)

تهران، ایران ( پارس خودرو)

کاشان، ایران (سایپا کاشان)

ساوه، ایران (بن رو)

طراح: طراح بانیو (مزدا)

کلاس: خودرو شهری

مشخصات و عملکرد فنی
محور محرک: دیفرانسیل جلو

حجم موتور: 13223 سی سی

نوع موتور: m 13
حداکثر قدرت: 71 اسب بخار در 5250 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 108 نیوتن متر در 2750 دور در دقیقه

شتاب: 14.5 ثانیه

حداکثر سرعت: 170 کیلومتر بر ساعت

تعداد سیلندر: 4

تعداد سوپاپ: 8

انتقال قدرت: 5 سرعته دستی

مصرف سوخت ترکیبی: 6.4 لیتر در صد کیلومتر

استاندارد آلایندگی: یورو 4

سیستم فرمان: هیدرولیکی

سیستم تعلیق جلو: مک فرسون فنر لول

سیستم تعلیق عقب: نیمه مستقل

نوع بدنه: سدان کوچک

نوع رینگ: فولادی

نوع شاسی: یکپارچه

ترمز جلو: دیسکی

ترمز عقب: کاسه ای

ابعاد و اندازه ها

طول: 3935 میلی متر

عرض: 1605 میلی متر

ارتفاع: 1455 میلی متر

فاصله بین محور جلو و عقب: 2345 میلی متر

وزن خالص: 915 کیلو گرم

حجم مخزن سوخت: 40 لیتر

قطر رینگ: 13 اینچ

چرخ جلو و عقب: R13 165/ 65

حجم صندوق عقب: 360 لیتر

تعداد سرنشین: 5 نفر

 

طراحی ظاهری پراید

پراید 131 هم زمان با دو فیس لیفت 132 و 111 رونمایی شده و تولید شد. اما بر عکس آن ها، تغییرات جزئی نسبت به پراید صبا صندوق دار داشته است. چراغ های کشیده جلو حالتش به کریستال شباهت دارد و چراغ های راهنما از گوشه های سپر به داخل قاب منتقل شده اند که در نتیجه سپر جلو هم تغییر کرده است. در نمای جانبی هم تنها چراغ راهنما بالای گلگیر اضافه شده و همان شکل و شمایل اولیه پراید را حفظ گرده اساو بروز رسانی های دیگری که پراید 131 دارد این است در چراغ های عقب و مه شن  آن تغییرات جزئی اعمال شده است.

امنیت پراید

امکانات و تجهیزات خودرو پراید 131 تنها شامل سه مورد کیسه هوا، فرمان هیدرولیک و ترمز ABS می شوند. تیپ TS به طور کلی هیچ آپشنی ندارد. تیپ SL تنها ترمز ABS  دارد.

خدمات تعمیر جلوبندی پراید در اتو رگلاژ

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید