میزون فرمون

میزون فرمون

بیش تر رانندگان حرفه ای معتقد هستند که؛ فرمان نقش اصلی در هدایت خودرو را به خود اختصاص داده است. به خاطر اینکه در صورت عدم ترمز و نیروی محرکه، رانندگی کردن و کنترل خودرو در شرایط ویژه امکان پذیر است؛ ولی بدون وجود فرمان هرگز چنین چیزی شکل نخواهد گرفت. میزون فرمون و تعمیر جلوبندی خودرو، از نکات مهم برای انجام یک رانندگی ایمن مطرح است.

اگر به دنبال جایی کار بلد و مطمئن هستید می توانید به اتو رگلاژ مراجعه کنید:

02177454779

حد فاصل میان قسمت جلو و عقب در چرخ های جلو را، میزان فرمان گویند. هنگامی که این میزان حد فاصله به یک اندازه نباشد، فرمان تنظیم نبوده و در نتیجه باید برای تنظیم آن اقدام نمود. شرکت های متعدد خودرو سازی فاصله میان عقب و جلو در چرخ های جلویی را بر طبق استاندارد های خاص متفاوت در نظر خواهند گرفت. اما در حالت کلی این فاصله، 3 تا 8 میلی متر است.

اهمیت میزون فرمون خودرو

نقش بسیار مهم میزون فرمون را می توان در فرمان پذیری و کنترل درست خودرو به ویژه در هنگام عبور از جاده های نا هموار دید. همچنین تاثیر میزان فرمان را هنگام رانندگی با سرعت بالا نیز قابل مشاهده خواهد بود. هنگامی که سیستم فرمان در جلوبندی خودرو به درستی تنظیم نباشد، بدون هرگونه شکی منجر به چپ شدن خودرو در سرعت بالا، خواهد شد.

همچنین در زمان های که سرعت ماشین کم است؛ عدم تنظیم فرمان، سبب سفت شدن این سیستم در پیچیدن از یک پیچ خواهد شد. اثر میزان فرمان نبودن خودرو های با فرمان هیدرولیکی در سرعت کم، بیش تر مشخص می شود. خودرو های که فرمان آن ها اصطلاحا هیدرولیک است؛ تشخیص تنظیم یا عدم تنظیم فرمان، کاملا به تجربه راننده بستگی دارد.

با توجه به اهمیت میزان فرمان و نقش آن در رانندگی، با مشاهده کوچک ترین علائمی باید به تعمیرگاه جلوبندی سازی مطمئن جهت تعمیر جلوبندی مراجعه نمود. بهترین گزینه در چنین زمان های، جلوبندی سازی اتو رگلاژ است. وجود کادر متخصص و با تجربه این مجموعه سبب خواهد شد تا، در کوتاه ترین زمان ممکن فرمان خودرو شما را تنظیم شود.

دلایل عدم میزون فرمونی خودرو

رانندگی در مسیر های نا هموار و مرور زمان، سبب به هم خوردن زاویه های چرخ های ماشین شده و خودرو آن عملکرد سابق خود را از دست خواهد داد. سابیده شده لاستیک ها، تعادل نداشتن خودرو در سرعت های زیاد و کشیده شدن فرمان خودرو به سمت چپ یا راست از نشانه های میزان فرمان نبودن خودرو است.

خودرو در یک مسیر مستفیم هنگام عدم میزان فرمان، قسمت غربیلک سیستم فرمان دقیقا در وسط این سیستم قرار نگیرد. این راه تشخیص، شاید ساده ترین راه برای تشخیص خرابی سیستم فرمان در جلوبندی خودرو است. در این زمان باید به یک تعمیرگاه جلوبندی سازی قابل اعتماد برای تعمیر جلوبندی خودرو و تنظیم فرمان مراجعه کرد.

از دلایل اصلی به هم خوردن میزان فرمان، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. آسیب جدی در جلوبندی خودرو
  2. شیوه و روش نا مناسب رانندگی
  3. تصادف شدید
  4. عبور از مسیر های نا هموار و خیابان های با دست انداز های بسیار
  5. تنظیم نبودن سیستم فرمان از ابتدا کار

بهترین زمان تنظیم میزان فرمان، چه زمانی است؟

بسیاری از کارشناسان و متخصصان خودرو بر این عقیده استوار هستند که؛ تنظیم و سرویس فرمان نیز مانند دیگر قطعات جلوبندی خودرو، در طول سال حداقل یکبار صورت بگیرد. صاحبان خودرو در این زمان ها، به یک تعمیرگاه جلوبندی سازی مراجعه کرده و برای سرویس یا تعمیر جلوبندی قطعات خودرو اقدام کنند.

در صورت وجود هر نوع مشکلی در قطعات جلوبندی خودرو و به ویژه تنظیم میزان فرمان، به درستی صورت بگیرد. همچنین در صورت مشاهده علائم مربوط به تنظیم نبودن فرمان مانند سابیدگی لاستیک ها یا کشیده شدن خودرو به سمت چپ یا راست، حتما به تعمیرگاه مطمئن باید مراجعه نمود.

اگر در رابطه با تنظیم فرمان مانند تعمیر دیگر قطعات جلوبندی خودرو، ساده انگاری شود؛ باید منتظر یک حادثه برای سرنشینان ماشین بود. در نتیجه، برای جلوگیری از شکل گیری چنین حوادثی، با مشاهده کوچک ترین علائم به تنظیم میزان فرمان باید پرداخته شود.

نکات مهم هنگام تنظیم فرمان

اولین نکته مهم در رابطه با تنظیم فرمان خودرو، مراجعه به یک تعمیرگاه مجاز، مطمئن و قابل اعتماد است. این نوع مراکز برای تنظیم فرمان، دارای دستگاه های پیشرفته و دقیقی هستند؛ وجود چنین ابزار آلاتی، انجام تنظیم فرمان راحت تر و سریع تر انجام می گیرد. در چنین زمان های، وجود دستگاه های پیشرفته، احتمال هرگونه خطا و اشتباهی را کم خواهد کرد.

همچنین وجود کادر مجرب و متخصص در این نوع از تعمیرگاه ها، سبب می شوند که؛ بدون استفاده از دستگاه و با وجود چند ابزار ساده کار تنظیم خودرو به راحتی انجام بگیرد. در شیشه اتومبیل عبداللهی نیز می توانید شیشه های خودرو خود را تعویض کنید.

چگونگی تنظیم دقیق میزان فرمان

با وجود دستگاه های پیشرفته و دقیقی چون 8 سنسوره وایرلس سه بعدی، امکان تنظیم دقیق فرمان به راحتی انجام می گیرد. البته دستگاه های دیگری مانند سیستم دو سنسوره الکترونیک، نابلودار پروژکتوری و 4 سنسوره وایرلس سه بعدی نیز کمک بسیار بزرگی برای تنظیم فرمان خواهند بود. این دستگاه ها در همه تعمیرگاه های معتبر برای انجام چنین کاری و رفع خرابی در جلوبندی خودرو وجود دارند.

برخی از افراد تصمیم می گیرند که؛ خود به تنهایی و در خانه اقدام به تنظیم فرمان خودرو کنند. این افراد باید همیشه این نکته را در ذهن داشته باشند که به هیچ عنوان فرمان ماشین را نباید باز کنند. زیرا این فرمان در کارخانه به درستی تنظیم شده و در صورت باز کردن آن، مطمئنا خطرات بسیاری به دنبال دارد. همچنین در زمان بستن مجدد فرمان، دچار اشتباه خواهند شد.

این افراد باید با صبر و حوصله بسیاری کار کنند؛ زیرا هر بار باید به اندازه نیم دور یا حتی کم تر از این میزان، باید میله را سفت یا شل کنند.

سخن پایانی

میزان فرمان خودرو، نقش تاثیر گذاری در عملکرد درست آن در عبور از مسیر های نا هموار و با سرعت بالا دارد. فرمان و سیستم آن در ارتباط با جلوبندی ماشین هستند. بنابراین در هنگام مشاهده کوچک ترین علائمی در نحوه کارکرد آن باید به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه نمود. هنگام تنظیم فرمان خودرو، از دستگاه های پیشرفته چون 8 سنسوره وایرلس سه بعدی استفاده خواهند کرد.

بهترین گزینه برای انجام تنظیم فرمان خودرو، جلوبندی سازی اتورگلاژ است. در این مرکز علاوه بر تنظیم دقیق فرمان با وجود دستگاه های پیشرفته، برای تعمیر جلوبندی دیگر قطعات خودرو از وجود افراد ماهر اتو رگلاژ بهره ببرید. از طریق شماره های 02177454779 یا 09194143400 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید