تعمیر جلوبندی آزرا

تعمیر جلوبندی آزرا

امروز در سایت اتو رگلاژ می خواهیم ت درمورد تعمیر جلوبندی آزرا با شما صحبت می کنیم. همانطور که می دانید جلوبندی یکی از قطعات خودرو است که در حرکت و فعالیت های حیاتی آن نقش کلیدی ای دارد. به همین دلیل توجه به جزئیات و قطعات و مهم تر از آن خرابی آن بسیار مهم است. بدین معنا که شما باید به تعریف جلوبندی، نشانه های خرابی، دلایل آن، قطعات، وظایف آن و موضوعات مهم دیگر بپردازیم. پس برای آشنایی بیشتر با این قسمت حیاتی و کاربرد آن تا انتها این مقاله را مطالعه کنید و همراه ما باشید.

جهت تعمیر جلوبندی آزرا 2018 و آزرا گرنجور با 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی آزرا

جلوبندی آزرا

جلوبندی جزو قسمت های مهم خودرو به شما می رود و باعث حرکت، سکون، تعادل و هندلینگ می شود. علاوه بر این جلوبندی به شما کمک می کند تا در هنگام عبور از موانع مختلف مانند دست انداز راحت باشید و هنگام رانندگی هم با آسودگی و راحتی رانندگی کنید. جلوبندی به جلوگیری چپ شدن خودرو نیز کمک زیادی می کند. سیستم تعلیق خودرو یکی دیگر از قطعات خودرو است که با جلوبندی رابطه تنگاتنگی دارند. اما این دو یک تفاوت اصلی با یکدیگر دارند و آن هم این است که جلوبندی شامل تمام قسمت هایی جلویی خودرو، میل فرمان و فرمان می شود، در حالی که کمک فنر ها و چرخ های جلو در سیستم تعلیق قرار دارند.

جهت تعمیر جلوبندی آزرا 2018 و آزرا گرنجور با 09194143400 تماس بگیرید.

قطعات جلوبندی آزرا

-سگ دست

-شغال دست

-رام

-سیبک

-سیستم تعلیق خودرو

-میل موجگیر یا میل تعادل

-چرخ ها

-بوش ها

-طبق ها

-فنر و کمک فنر ها

-توپی چرخ

-اکسل

-دسته موتور

-گردگیر

وظایف جلوبندی آزرا

1-سیستم فرمان

سیستم فرمان خودرو یکی از اجزی مهم جلوبندی خودرو به شمار می رود که شامل فرمان، چرخ دنده، غریبلک فرملن، جعبه، میل فرمان و اتصالات دیگر می شود. این قسمت برای کنترل حرکت خودرو وظیفه هدایت آن را برعهده دارد. در سیستم فرمان خودرو یک نیروی مورد نیاز جهت گردش لاستیک ها در مسیر، احتیاج دارد. این نیرو از توسط دست راننده تعمیر می شود. ین سیستم به اندازه یک موتور و گیبرکس درعملکرد صحیح خودرو تاثیر گذار است.

2- سیستم تعلیق

سیستم تعلیق که نام دیگر آن فنر بندی است، قسمتی در جلوبندی خودرو می باشد که از اتاق، شاسی، سرنشینان و متعلقات آن تشکیل شده است. کمک فنر، فنر، جرم فنر بندی شده و جرم فنر بندی نشده از جمله قطعات به کار رفته در سیستم تعلیق هستند.

3- رام

رام یکی دیگر از اجزای جلوبندی خودرو است که بخش های دیگر جلوبندی را به اتاق خودرو وصل می کند. جنس این قطعه فلزی بوده و از دو طرف به شاسی وصل می شود.

4- فنر

یکی دیگر از قطعات اصلی جلوبندی آزرا که خاصیت کشسانی دارد، فنر است. به طوری که اگر نیرویی به آن وارد شود، خاصیت ارتجاعی و برگشتنی آن موجب می شود تا از برداشته شدن نیرو به حالت اولیه باز گردد.

5- کمک فنر

 یکی دیگر از اجزای جلوبندی خودرو کمک فنر است که به دلیل خاصیت کشسانی بیشتری که نسبت به فنر ها دارند، این قسمت نقش مهمی در خنثی کردن نوسانات کوچک جاده را بر عهده دارد. کمک فنر قطعه ای است که مکانیکی بوده و نزدیک هر چرخ خودرو نصب می شود. یک سر این قسمت به اتاق شاسی خودرو وصل شده و سر دیگر آن به قسمت محرک سیستم تعلیق مانند طبق یا پوسته وصل می شود.

6- سیبک

سیبک قطعه دیگری در جلوبندی ست که به شکل کروی بوده و فلز ساخته شده است. این قسمت درون محفظه ای فولادی شکل با روکش سمت دیگر به متعلقات چرخ وصل شده است. سیبک فرمان وظیفه هداست خودرو را بر عهده دارد و با چرخش خودرو به هر طرف سیبک هم به همان طرف می چرخد.

7- سیبک مفصلی (قرقری) فرمان

برای وصل کردن جعبه فرمان به سیبک فرمان از سیبک مفصلی یا قرقری استفاده می شود. سیبک قرقری فرمان به علت وصل بودن به جعبه فرمان بازیی فرمان نیز شناخته می شود. قطعه سیبک فرمان مفصلی با انتقال نیروی کششی جعبه فرمان به سیبک فرمان موجب انسجام و یکپارچگی جعبه فرمان می شود.

8-طبق یا سینی

قطعه بعدی طبق است که از جنس فلز بوده و از طریق سیستم تعلیق به شاسی خودرو وصل می شود. طبق یا سینی در حقیقت بازویی است که از طرفی از طریق بوش به شاسی خودرو متصل بوده و همچنین برای اتصال به چرخ خودرو از اتصال کاسه و گوی استفاده می شود. همچنین تنظیم زاویه چرخ ها نیز بر عهده طبق خودرو است.

9میل تعدل یا میل موجگیر

میل تعادی یکی دیگر از قطعات موثر در جلوبندی آزرا به شمار می رود که برای حفظ تعادل در خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. موجگیر با اتصال دو سر فنر های چپ و راست به یکدیگر، نیروی وارده به چرخ خودرو را بین چرخ ها تقسیم کرده و از خم یا متمایل شدن خودرو به یک سمت یا چپ در زمانی که خودرو در پیچ جاده قرار دارد جلوگیری می کند.

10-سگ دست

اصلی ترین قسمت جلوبندی سگ دست است که به صورت لولا مانند بوده و دیسک های ترمز، کالیبر ترمز، فرمان خودرو، کمک فنر ها، توپی و اتصالات چرخ ها به سگ دست بسته و متصل است.

11-شغال دست

شغال دست یکی دیگر از قطعات موجود در جلوبندی خودرو است که وظیفه انتقال نیرو به سگ دست را بر عهده دارد. سیبک فرمان به شغال دست وصل بوده و قسمت های میل فرمان و میل کمک توسط پیچ هایی از شغال دست به سگ دست متصل شده اند.

اجرت تعمیر جلوبندی آزرا

یکی از موضوعات مهم در خصوص جلوبندی خودرو ها اجرت آن ها است.  برای هزینه تعمیر جلوبندی آزرا باید خدمت شما عرض کنیم که این موضوع به موارد زیادی وابسته است. یکی از این موارد می تواند قطعه ای خراب شده باشد. زیرا هر کدام از قطعه های خودرو با یکدیگر متفاوت هستند و بی شک در تعمیر آن ها هم هزینه و اجرت متفاوت است. مورد بعدی شدت خرابی آن محسوب می شود.همچنین کاری که روی خودرو شما انجام می شود نیز در متغیر بودن قیمت تعمیر آن موثر است. متریال مورد استفاده هم یکی از موارد تاثیر گذار روی هزینه تعمیر جلوبندی آزرا است.

شیشه اتومبیل عبدالهی پذیرای تمامی خدمات شیشه خودرو شما با مجرب ترین افراد، با کیفیت ترین متریال، قطعات اصل و قیمت مناسب می باشد.

خدمات تعمیر جلوبندی آزرا اتو رگلاژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید