تعمیر جلوبندی ایکس تریل

تعمیر جلوبندی ایکس تریل

نیسان ایکس تریل خودرویی کراس اوور است که از سال 2001 تاکنون در کشور هایی همجون ژاپن، تایوان، مصر، فیلیپین، کره ججنوبی و اندونزی در حال تولید است. جلوبندی یکی از قسمت های مهم این خودرو محسوب می شود که در قسمت جلویی و زیرین آن قرار دارد. این قسمت یکی از کلیدی ترین و در عین حال حیاتی ترین قسمت های خودرو بوده که فعالیت هایی همچون حرکت،سکون، تعادل و بسیاری از فعالیت های دیگر، به آن وابسته است. به همین دلیل شما باید با قطعات آن، وظیفه قطعات و … آشنا شوید. پس در ادامه با تعمیر جلوبندی ایکس تریل همراه ما باشید.

جهت تعمیر جلوبندی ایکس تریل و عقب بندی ایکس تریل با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی ایکس تریل

جلوبندی ایکس تریل

جلوبندی درواقع همان قسمت جلویی و زیرین خودرو است که در حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ، هدایت و … بسیار تاثیر دارد. همچنین این قسمت باعث جلوگیری از چپ شدن خودرو می شود و هنگام رانندگی احساس راحتی برای شما ایجاد می کند. با وجود جلوبندی شما از سطوح ناهموار مانند دست انداز ها به راحتی رد می شود. جلوبندی با سیستم تعلیق خودرو ارتباط تنگاتنگی دارد. اما با این وجود تفاوت هایی نیز دارند و آن هم این است که جلوبندی تمام قسمت جلویی، میل فرمان و فرمان خودرو را شامل شده و سیستم تعلیق چرخ ها جلو و کمک فنر را شامل می شود.  علائم خرابی جلوبندی خودرو شامل سواری خشک و سفت، لرزیدن فرمان، روغنی بودن قطعات جلوبندی مانند کمک فنر، منحرف زدن خودرو و … هستند.

جهت تعمیر جلوبندی ایکس تریل و عقب بندی ایکس تریل با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

قطعات جلوبندی ایکس تریل

-رام

-سیبک ها

-بوش طبق

-فنر و کمک فنر ها

-چرخ ها

-سیستم فرمان

-سیستم تعلیق خودرو

-سگ دست

-شغال دست

-میل موجگیر یا میل تعادل

-میل فرمان

جهت تعمیر جلوبندی ایکس تریل و عقب بندی ایکس تریل با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

وظایف قطعات جلوبندی ایکس تریل

-سیستم فرمان

این قطعه تمام کنترل و تعادل خودرو را از طریق راننده انجام می دهد. همچنین سیستم فرمان از جعبه فرمان توسط سگ دست و سیبک ها به چرخ خودرو وصل می شود. بدین ترتیب نظام خودرو را یکپارچه می کند. هنگامی که کوچیکترین خللی در سیستم جلوبندی خودرو پیش بیاید، اولین آثار و علائم این مشکلات در جلوبندی در سیستم فرمان قابل تشخیص است. حتی جلوبندی ها نیز عیب یابی خودرو را از همین قسمت انجام می دهند.

-فنر و کمک فنر های جلو

از آنجایی که خودرو وزن زیادی دارد، باید قطعه ای باشد که وزن اتاق روی آن قرار بگیرد. خصوصا زمانی که خودرو در جال حرکت و ضربات زیادی به آن وارد می شود. بدن ترتیب وزن این ضربات به طور یکسان و بدون وارد کردن خسارات به موتوری و بدنه خودرو به زمین منتقل می شود.

کمک فنر

کمک فنر و فنر قطعه ای جدا هستند که درواقع این قسمتت کار را برای فنر ها آسان تر می کند. اگر یادتان باشد در خودرو های قدیمی هنگامی که ناهمواری هایی همچون دست انداز به وجود می آمد ، خودرو هنگام عبور کردن حتی سیستم آن نیز دچار اختلال می شد. دلیل این موضوع  نبودن سیستم کمک فنر است.

-سیبک ها

قطعه بعدی سیبک است که جهت اتصال فرمان و قطعاتی همچون طبق و قطعات ثابتی همچون سگ دست و تشکلات فنر، در سیستم جلوبندی قرار دارد. سیبک هنگامی که خودرو به سمت راست یا چپ بچرخد، وظیفه حفظ تعادل چرخ را دارد که بدین ترتیب چرخ خودرو قادر به حرکت بوده و مشکلی در جا به جایی خودرو و زاویه چرخ به وجود نمی یاید.

 سیستم تعلیق

سیستم تعلیق که نام دیگر آن فنر بندی است، قسمتی در جلوبندی خودرو می باشد که از اتاق، شاسی، سرنشینان و متعلقات آن تشکیل شده است. کمک فنر، فنر، جرم فنر بندی شده و جرم فنر بندی نشده از جمله قطعات به کار رفته در سیستم تعلیق هستند.

 رام

رام یکی دیگر از اجزای جلوبندی خودرو است که بخش های دیگر جلوبندی را به اتاق خودرو وصل می کند. جنس این قطعه فلزی بوده و از دو طرف به شاسی وصل می شود.

سیبک مفصلی (قرقری) فرمان

برای وصل کردن جعبه فرمان به سیبک فرمان از سیبک مفصلی یا قرقری استفاده می شود. سیبک قرقری فرمان به علت وصل بودن به جعبه فرمان بازیی فرمان نیز شناخته می شود. قطعه سیبک فرمان مفصلی با انتقال نیروی کششی جعبه فرمان به سیبک فرمان موجب انسجام و یکپارچگی جعبه فرمان می شود.

میل تعدل یا میل موجگیر

میل تعادی یکی دیگر از قطعات موثر در جلوبندی آزرا به شمار می رود که برای حفظ تعادل در خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. موجگیر با اتصال دو سر فنر های چپ و راست به یکدیگر، نیروی وارده به چرخ خودرو را بین چرخ ها تقسیم کرده و از خم یا متمایل شدن خودرو به یک سمت یا چپ در زمانی که خودرو در پیچ جاده قرار دارد جلوگیری می کند.

تعمیر جلوبندی ایکس تریل

اولین کاری که باید برای تعمیر جلوبندی ایکس تریل انجام دهید این است که باید به نشانه هایی که مشاهده می کنید دقت و توجه کنید. به این صورت که هر نشانه ای وهر صدایی حتی اگر کوچک باشد نباید از آن  ساده بگذرید. بدین ترتیب پیشنهاد می کنیم که در مدت زمان های مشخصی، هر چند وقت یک بار جلوبندی اتومبیل خود را  یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص ببرید تا اگر هر مشکل و یا ایرادی در جلوبندی شماوجود دارد سریعا برای حل و تعمیر آن اقدام کنید. علاوه بر این نکته دیگری که باید به آن در تعمیر جلوبندی ایکس تریل آن را در نظر داشته باشید، مراجعه و پیدا کردن تعمیرگاه معتبر محسوب می شود. فاکتور هایی که می توان برای یک تعمیرگاه معتبردر نظر گرفت، دریافت قیمت مناسب، استفاده از قطعات فابریک و متریال با کیفیت، به کار گیری افراد متخصص و حرفه ای است تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

هزینه تعمیر جلوبندی ایکس تریل

برای اطلاع از هزینه تعمیر جلوبندی این خودرو و اجرت جلوبندی ایکس تریل می توانید با ما در تماس باشید. اما هزینه و اجرت آن به مواردی مانند شدت خرابی قطعه، قطعه ای که خراب شده است و کاری که روی قطعه جلوبندی شما انجام می شود، بستگی دارد. اما همانطور که گفتیم برای کسی اطلاعات بیشتر می توانید با اتو رگلاژ تماس گرفته و با کارشناسان ما صحبت کنید.

خدمات تعمیر جلوبندی ماکسیما اتو رگلاژ

شیشه اتومبیل عبدالهی یکی از مراکز تعمیر شیشه است که می توانید خدمات شیشه خودرو را انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید