تعمیر جلوبندی جک j5

تعمیر جلوبندی جک j5

با مقاله دیگری در مورد تعمیر جلوبندی با ما همراه هستید. اگر بخواهیم خودرو را یک انسان تصویر کنیم، قطعات جلوبندی اعضای آن محسوب می شوند و بدیهی است که اگر مشکلی در یکی از اعضای بدن انسان پیش بیاید، ممکن است قسمت های دیگر را نیز درگیر کند. جلوبندی هم تقریبا به همین شکل است. جلوبندی دارای قطعات مهمی بوده و این قطعات موجب حرکت، سکون، تعادل و … می شود. در صورت آسیب دیدن هر کدام از این قطعات، قطعات دیگر هم ممکن است به مشکل بخورند. در مقاله امروز می خواهیم تعمیر جلوبندی جک j5 را برای شما توضیح دهیم. پس صفحه را ترک نکنید و با ما همراه باشید.

برای اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی جک j5 و تعمیر عقب بندی جک جی 5 با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی جک j5

جلوبندی خودرو جک j5

جلوبندی قسمت های جلویی و زیرین خودرو است که با سیستم تعلیق ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی دارد. این قسمت باعث حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ، هدایت، جلوگیری از چپ شدن خودرو و احساس راحتی هنگام حرکت می شود. جلوبندی شامل تمام قطعات جلویی، میل فرمان و فرمان بوده و سیستم تعلیق دارای قطعاتی مانند کمک فنر های جلو و چرخ های جلو می شود. در ادامه به قطعات جلوبندی اشاره خواهیم کرد.

برای اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی جک j5 و تعمیر عقب بندی جک جی 5 با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

قطعات جلوبندی خودرو جک j5

-رام

-سیبک ها

-بوش طبق

-فنر و کمک فنر ها

-چرخ ها

-سیستم فرمان

-سیستم تعلیق خودرو

-سگ دست

-شغال دست

-میل موجگیر یا میل تعادل

-میل فرمان و فرمان

-دسته موتور

-اکسل

-توپی چرخ

-بلبرینگ

نشانه های خرابی قطعات جلوبندی جک j5

اختلالات فرمان خودرو

یکی از نشانه های خرابی جلوبندی ماکسیما کشیدن فرمان یا زدن آن است. بدین معنا که هنگام پیچیدن خودرو فرمان آن بر خلاف فرمان دهی راننده عمل می کند. مثلا امکان دارد زاویه تایر ها، مرکز تعادل و بالانس خودرو دچار اختلالاتی شده باشد. دلایل آن معمولا بالانس نبودن چرخ یا وجود مشکل در سیبک ها می باشد. در این شرایط خودرو گیج می زند و به طرفین منحرف می شود.

آج ناهمگون روی تایر ها

در صورتی که روی لاستیک های خود ساییدگی و یا آج های ناهمگون مشاهده می کنید، یعنی جلوبندی خودرو ایراد دارد. شنیدن صدای سوت مانند از چرخ ها نیز که معمولا هنگام دور زدن شنیده می شود، در اثر خرابی بلبرینگ چرخ ها است.

روغنی بودن قطعات سیستم جلوبندی

اگر روی قطعاتی همچون فنر و کمک فنر ها روغن و یا چربی مشاهده کردید، یعنی جلوبندی شما به مشکل خورده است.

خرابی سیستم تعلیق

برای تست این خرابی ابتدا خودرو خود را در مکانی پارک کنید، سپس با کمک دستان خود کاپوت آن را به سمت پایین فشار دهید. سپس دستان خود را بردارید. اگر با برداشتن دستان خود کاپوت خودرو بیش از دو سه بار تکان خورد یعنی سیستم تعلیق خودرو شما به بازبینی و تعمیر نیاز دارد. یادتان باشد کع شنیدن صدای نامعتارف در هنگام عبور از موانع و دست انداز ها به دلیل خرابی در کمک فنر ها و میل تعادل است.

سواری سفت و خشک

اگر احساس کردید با گذشت مدت زمان کوتاهی احساس راحتی شما کم شده و خودرو شما سفت و سخت سواری می دهذ، یعنی جلوبندی خودرو دچار ایراد و اختلالاتی شده است. در چنین شرایطی تمام پستی و بلندی های جاده را احساس خواهید کرد.

دلایل خرابی جلوبندی جک j5

لاستیک های خراب

پارامتر هایی مانند آج تایر ها، کیفیت آن ها و نحوه قرار گیری شان در سالم بودن جلوبندی مورانو تاثیر مستقیم دارد. آنقدر که اگر میزان آج لاستیک چپ و راست تفاوت داشته باشد، می تواند غریبلک را بلرزاند. در نتیجه باید به کیفیت لاستیک ها خصوصا لاستیک های جلو توجه داشته باشید.

بالانس نبودن چرخ ها

اگر چرخ های خودرو بالانس نباشند، فرمان می لرزد و اگر به این نشانه بی توجخی کنید، جلوبندی خودرو شما خراب می شود.

ناکافی بودن عملکرد میل تعادل

میل تعادل توسط دو بوش در جلوبندی خودرو قرار گرفته و اگر بوش ها خراب شود، غریبلک فرمان می لرزد و یا فرمان می زند. همچنین این بوش ها در بی سر و صدا کردن سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو نقش مهمی ایفا می کنند.

خرابی بلبرینگ ها

اگر این قطعه خراب شود، سر و صدای خاصی دارد. یادتان باشد که تنظیم بلبرینگ چرخ بسیار مهم بوده و در عمر بلبرینگ و کارکرد آن تاثیر دارد.

سیبک خراب

خرابی و لقی سیبک باعث لرزیدن فرمان و زدن آن می شود. سیبک نباید حرکت عمودی چندانی داشته باشد.

آسیب به شاسی خودرو

اگر شاسی خودرو دچار عیب و یا آسیبی شده باشد، سریعا تنظیمات کارخانه و ابعاد شاسی بهم می ریزد. خودرویی که در به دلیل تصادف شاسی آن تغییر حالت پیدا کرده باشد، سریعا در سیستم جلوبندی خودرو مشکل پیش می آید. برگرداندن شاسی به حالت اول و تنظیم کارخانه بسیار سخت و حتی گاهی غیر ممکن است. کشیده شدن فرمان به یک سمت، خراب شدن سریع پلوس ها و پاره شدن گردگیر از نشانه های خرابی خرابی شاسی خودرو است.

خرابی  بازوی سگ دست

خرابی این قطعه موجب کشیده شدن فرمان به یک سمت می شود اما خوشبختانه تعمیر و تعویض آن کار چندان سخت و هزینه بری نیست.

ضعیف بودن فنر و کمک فنر

اگر فنر و کمک فنر ماشین ضعیف شده باشد، سیستم هدایت خودرو تحت تاثیر قرار می گیرد. در نهایت فرمان کشیده می شود.

خرابی ترمز

نیروی ترمز باید بین چرخ ها به یک اندازه تقسیم شود، درغیر این صورت یک چرخ بیشتر از دیگری تحت فشار قرار گرفته و در نتیجه دور به سرعت انچام می شود و فرمان به یک طرف منحرف می شود.

هزینه تعمیر جلوبندی جک j5

برای تعیین هزینه تعمیر جلوبندی و اجرت تعمیر جلوبندی جک j5 باید چند نکته مشخص شود. اولین نکته این است که باید مشخص شود که کدام قطعه از جلوبندی شما ایراد دارد. دومین نکته شدت خرابی آن است که در هر قطعه می تواند متفاوت باشد. نکته بعدی کار و تعمیراتی است که روی قطعه خراب شده انجام می شود که در هر خودرو می تواند متفاوت باشد. متریال و قطعاتی که در تعمیر و تعویض استفاده می شوند هم در هزینه تعمیر جلوبندی خودرو شما تاثیر دارند که نباید از آن ها چشم پوشی کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با اتو رگلاژ با ما تماس حاصل فرمائید.

ویکی پدیا بهترین منبع برای مطالعه درمورد این خودرو است.

خدمات تعمیر جلوبندی جک j5 اتو رگلاژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید