تعمیر جلوبندی اسکالا

خودرو دارای قسمت های مهمی است که دارای جلوبندی، زیربندی، شیشه ها، آینه ها و … می باشد. یکی از این قسمت ها جلوبندی است که در قسمت جلویی خودرو قرار دارد. فعالیت هایی همچون حرکت، سکون، هدایت، هندلینگ و بسیاری دیگر را جلوبندی انجام می شود. قطعاتی همچون رام، سگ دست، شغال دست، کمک فنر و فنر و بسیاری دیگر را دارا می باشد. از همین رو در مقاله تعمیر جلوبندی اسکالا قصد داریم تا به سراغ جلوبندی این خودرو و نکات مهم آن برویم. در نتیجه اگر می خواهید درمورد جلوبندی این خودرو و موارد دیگر آن اطلاعات مهم کسب کنید تا انتها همراه ما باشید.

جهت اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی اسکالا و عقب بندی اسکالا با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی اسکالا

جلوبندی اسکالا

همانطور که از نام این قسمت پیداست جلوبندی به محور جلویی و زیرین خودرو گفته می شود. جلوبندی با قسمت دیگری که سیستم تعلیق نام دارد، رابطه نزدیکی دارد. با این تفاوت که جلوبندی شامل تمام قطعات جلویی، میل فرمان و فرمان شده و سیستم تعلیق دارای کمک فنر و چرخ ها جلو می شود.

جهت اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی اسکالا و عقب بندی اسکالا با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

وظیفه جلوبندی اسکالا

جلوبندی خودرو اسکالا یا بهتر از بگوییم تمامی خودرو ها، حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ، هدایت، جلوگیری از چپ شدن خودرو و ایجاد احساس راحتی است.

قطعات جلوبندی اسکالا

-رام

-سیبک ها

-بوش طبق

-فنر و کمک فنر ها

-چرخ ها

-سیستم فرمان

-سیستم تعلیق خودرو

-سگ دست

-شغال دست

-میل موجگیر یا میل تعادل

-میل فرمان و فرمان

-دسته موتور

-اکسل

-توپی چرخ

-بلبرینگ

جهت اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی اسکالا و عقب بندی اسکالا با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

وظایف قطعات جلوبندی اسکالا

1-رام

رام قطعه ای فلزی است که از دو سر به شاسی ها متصل بوده و بقیه قسمت های جلوبندی از طریق رام به اتاق وصل می شود.

2-فنر

فنر که به آن لول فنر نیز می گویند، وزن اتاق روی آن قرار دارد. فنر ها بر با توجه به قابلیت ارتجاعی که دارند، بیشترین ضربات جاده روی آن ها تاثیر می گذارد. ارتفاع زدن و تغییر فنر خودرو غیر استاندارد به شمار می رود.

جهت اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی اسکالا و عقب بندی اسکالا با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

3- کمک فنر

قطعه بعدی کمک فنر است که محل قرار گیری آن در نزدیکی چرخ ها می باشد. به این دلیل که موجب کنترل و روان کردن  نوسانات فنر شود. یک سر این قطعه به اتاق یا شاسی و سر دیگر آن به قسمتی از سیستم تعلیق مانند پوسته اکسل یا طبق متصب است. در این شرایط وضعیت حرکت فنر موجب افزایش و کاهش طول  کمک فنر می شود.

انواع کمک فنر

-کمک فتر هیدرولیکی یا روغنی

-کمک فنر گازی یا بادی

-تلسکوپی

-کمک فنر هیدرواستاتیکی

-کمک فنر اهرمی

4- سیبک ها

قطعه سیبک است که همان قطعه ای می باشد که چرخ ها را به سیستم تعلیق خودرو متصل می کند و باعث چرخیدن آن ها هم می شود. این قطعه کروی شمل موجب چرخیدن سه محور مختصاتی می شود که در نتیجه قسمت جلوی خودرو را هدایت و فرمان دهی می کند. علاوه بر ین سیبک حرکت های ناخواسته مانند ورود به یک دست انداز را ختصی می کند. سیبک فرمان از یک سو به طبق های خودرو از سوی دیگر به متعلقات چرخ متصل است. فرمان خودرو به هر طرف که بچرخد سیبک هم به همان طرف می چرخد. سیبک ها هموار توسط نیروی های کششی تحت فشار بوده و تلاش می کنند تا ایز میزان اصحکاک به وجود آمده در بین قطعات را کاهش داده و بخشی از وزن آن را تحمل کنند.

5- طبق ها

طبق قطعه بعدی می باشد که سیستم تعلیق را به شاسی خودرو وصل می کند. این قطعه از طریق بوش ها به شاسی خودرو و از طریق اتصال گوی و کاسه ها به چرخ خودرو وصل می شوند.

نشانه های خرابی جلوبندی اسکالا

اختلالات فرمان خودرو

یکی از نشانه های خرابی جلوبندی ماکسیما کشیدن فرمان یا زدن آن است. بدین معنا که هنگام پیچیدن خودرو فرمان آن بر خلاف فرمان دهی راننده عمل می کند. مثلا امکان دارد زاویه تایر ها، مرکز تعادل و بالانس خودرو دچار اختلالاتی شده باشد. دلایل آن معمولا بالانس نبودن چرخ یا وجود مشکل در سیبک ها می باشد. در این شرایط خودرو گیج می زند و به طرفین منحرف می شود.

آج ناهمگون روی تایر ها

در صورتی که روی لاستیک های خود ساییدگی و یا آج های ناهمگون مشاهده می کنید، یعنی جلوبندی خودرو ایراد دارد. شنیدن صدای سوت مانند از چرخ ها نیز که معمولا هنگام دور زدن شنیده می شود، در اثر خرابی بلبرینگ چرخ ها است.

روغنی بودن قطعات سیستم جلوبندی

اگر روی قطعاتی همچون فنر و کمک فنر ها روغن و یا چربی مشاهده کردید، یعنی جلوبندی شما به مشکل خورده است.

خرابی سیستم تعلیق

برای تست این خرابی ابتدا خودرو خود را در مکانی پارک کنید، سپس با کمک دستان خود کاپوت آن را به سمت پایین فشار دهید. سپس دستان خود را بردارید. اگر با برداشتن دستان خود کاپوت خودرو بیش از دو سه بار تکان خورد یعنی سیستم تعلیق خودرو شما به بازبینی و تعمیر نیاز دارد. یادتان باشد کع شنیدن صدای نامعتارف در هنگام عبور از موانع و دست انداز ها به دلیل خرابی در کمک فنر ها و میل تعادل است.

سواری سفت و خشک

اگر احساس کردید با گذشت مدت زمان کوتاهی احساس راحتی شما کم شده و خودرو شما سفت و سخت سواری می دهذ، یعنی جلوبندی خودرو دچار ایراد و اختلالاتی شده است. در چنین شرایطی تمام پستی و بلندی های جاده را احساس خواهید کرد.

دلایل خرابی جلوبندی اسکالا

-خرابی لاستیک ها

-بالانس نبودن چرخ ها

-کافی نبودن عملکرد میل تعادل

-خرابی بلبرینگ

-خراب بودن سیبک ها

-اشکال در بازوی سگ دست

هزینه تعمیر جلوبندی اسکالا

برای تعمیر جلوبندی و اجرت تعمیر جلوبندی اسکالا در قدم اول باید قطعه خراب شده خودرو شما مشخص شود. در قدم بعدی باید شدت خرابی آن نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. سپس باید خدماتی که قرار است روی جلوبندی خودرو شما انجام شود نیز تعیین شود. کیفیت قطعات و متریال مورد استفاده در تعمیر جلوبندی این خودرو هم روی قیمت آن تاثیر می گذارند. برای تعویض شیشه جلو رنو اسکالا به شیشه اتومبیل عبدالهی مراجعه کنید.

در اتو رگلاژ شما می توانید تمامی خدمات تعمیر جلوبندی خود را انجام دهید. همچنین می توانید با ما تماس بگیرید و با کارشناسانمان مشورت کنید.

خدمات تعمیر جلوبندی اسکالا اتو رگلاژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید