تعمیر جلوبندی تیگو 7

تعمیر جلوبندی تیگو 7

جلوبندی خودرو همان محور جلویی و زیرین آن است که موجب فعالیت هایی همچون حرکت، سکون، تعادل و هندلینگ می شود. این قسمت قطعات متعددی را شامل می شود و هر کدام از این قطعات به نوبه خود مهم هستند. اما یکی از موضوعاتی که در خصوص جلوبندی اهمیت دارد، خرابی آن است. زیرا همانطور که می دانید در صورت خراب شدن یکی از قطعات جلوبندی وظایف مهم آن ها دچار اختلالاتی می شود. به این ترتیب در مقاله می خواهیم درمورد تعمیر جلوبندی تیگو ۷  است و می خواهیم جلوبندی این خودرو، قطعات آن، نشانه های خرابی، وظایف و هزینه تعمیر جلوبندی تیگو ۷  را مورد بررسی قرار دهیم.

جهت اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی تیگو 7 و عقب بندی تیگو 7 با شماره 09194143400 مدیریت آقای امیری تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی تیگو 7

جلوبندی تیگو ۷

همانطور که کمی پیش شرح دادیم، جلوبندی درواقع قسمت جلویی و زیرین خودرو است که وظیفه آن حرکت، تعادل، هندلینگ، هدایت و حتی سکون در خودرو می باشد. این قطعه با قسمت دیگر که سیستم تعلیق نام دارد ارتباط نزدیک و تنگاتنگی دارد. اما این دو قطعه تفاوت هایی نیز با هم دارند و این تفاوت به قطعات آن ها مربوط می شود. جلوبندی شامل سیستم فرمان، میل فرمان و تمام قسمت های جلویی خودرو است. با این تفاوت که سیستم تعلیق چرخ ها و کمک فنر های جلو را شامل می شود. جلوبندی علاوه بر وظایف مذکور، از چپ شدن خودرو جلوگیری کرده و باعث ایجاد راحتی هنگام رد شدن از سطوح ناهموار و به طور کلی مسیر می شود.

قطعات جلوبندی تیگو ۷

حال که با جلوبندی و وظایف آن آشنا شدید، در این بخش می خواهیم قطعات آن را نیز به شما معرفی کنیم.

-رام

-سگ دست

-شغال دست

-بلبرینگ ها

-سیبک ها

-میل موجگیر یا میل تعادل

-سیستم تعلیق

-تایر ها

-توپی چرخ

-طبق

-بوش طبق

-سیستم فرمان و فرمان

اجرت تعمیر جلوبندی تیگو ۷

جهت اجرت جلوبندی این خودرو و هزینه تعمیر جلوبندی تیگو 7  دانستن چند نکته ضروری است. این نکات اعم از :

نکته اول:

قطعه ای که خراب شده است جهت تایین قیمت تعمیر جلوبندی تیگو 7 اهمیت دارد. چرا که همانطور که اطلاع دارید هر قطعه با قطعه دیگر متفاوت می باشد.

نکته دوم

نکته بعدی شدت خرابی می باشد. خرابی قطعات جلوبندی در هر خودرو و در هر قطعه ممکن است شدت کمتر یا بیشتر داشته باشد و در نتیجه قیمت تعمیر آن هم متفاوت خواهد.

نکته سوم

سومین نکته کاری که روی خودرو شما انجام می شود، است. زیرا با توجه به خرابی خودرو و شدت خرابی آن کاری که روی خودرو شما انجام می شود متفاوت خواهد بود و در قیمت تاثیر گذار است.

نکته آخر

و اما آخرین نکته متریال مورد استفاده و کیفیت قطعات تعویضی است. در هر کدام از خدمات تعمیر متریال متفاوت هستند و در قیمت خودرو تاثیر می گذارند. علاوه بر این قطعات خودرو توسط چندین کشور و شرکت تولید می شوند که کیفیت آن ها با هم متفاوت است.

وظایف جلوبندی تیگو ۷

جهت تعمیر جلوبندی تیگو 7 این خودرو بهتر است تا با وظایف قطعات این قسمت آشنا شوید.

۱-رام

رام از دو سر به شاسی ها وصل شده و بقیه قسمت های جلوبندی از این طریق رام به اتاق وصل می شوند.

۲-فنر

فنر یا لول فنر قطعه ای دیگر است که وزن اتاق روی آن قرار دارد‌. فنر ها توجه به قابلیت ارتجاعی که دارند، ضربات بیشتر جاده روی آن قرار گرفته است.

۳-کمک فنر

قطعه دیگر جلوبندی که در نزدیکی چرخ ها قرار دارد تا نوسانات فنر را کنترل کند، کمک فنر است. یک سر فنر به اتاق شاسی و سر دیگر آن به قسمتی از سیستم تعلیق خودرو مانند پوسته اکسل یا طبق وصل می شود. در چنین شرایطی حرکت فنر باعث افزایش و کاهش طول کمک فنر می شود.

انواع کمک فنر

-کمک فنر هیدرولیکی یا روغنی

-کمک فنر هیدرواستاتیکی

-گازی یا بادی

-تلسکوپی

-کمک فنر اهرمی

علائم خرابی کمک فنر چیست؟

-نشتی کمک فنر 

-خوابیدگی یک سمت خودرو

-شیرجه زدن خودرو به سمت جلو هنگام ترمز گرفتن

-بالا پایین شدن دائم چرخ ها در سطح ناهموار

-فرسودگی تایر ها

-کشیده شدن خودرو به یک سمت

-صدای تق تق هنگام عبور از دست انداز ها

۴-سیبک ها

سیبک فرمان قطعه ای است که هم چرخ ها را به سیستم تعلیق وصل می کند و هم آن ها را می چرخاند. این قسمت به شکل کروی است و سه محور مختصاتی، که نتیجه هدایت و فرمان دهی به قسمت جلوی خودرو می شود. قطعه سیبک حرکت های نا خواسته را نیز خنثی می کند. سیبک از طرفی به طبق های خودرو و طرفی دیگر به متعلقات چرخ خودرو وصل می شود. در حقیقت سیبک به هر طرف بچرخد فرمان نیز به همان طرف  می چرخد. این قطعه تحت فشار نیرو های کششی بوده و در تلاش است تا میزان اصطکاک بین قطعات را کاهش دهد. همچنین سیبک بخشی از وزن خودرو را نیز تحمل می کند.

علائم خرابی سیبک ها

-لرزش فرمان حین حرکت و هنگام چرخاندن فرمان

-خلاصی بیش از حد فرمان

-کشیده شدن فرمان به یک سمت

-عدم بازگشت به موقعیت اصلی خود بعد از چرخش

-شنیده شدن صدای تق تق هنگام عبور از دست انداز ها

-کم شدن میزان فرمان پذیری خودرو

-عدم حرکت خودرو در خط مستقیم و ایجاد انحراف در حین حرکت

-ساییدگی چرخ های جلو

۵-طبق

به بازو هایی که سیستم تعلیق را به شاسی خودرو وصل می کنند، طبق گفته می شود. طبق ها از طریق بوش ها به شاسی خودرو، از طریق گوی و کاسه به چرخ خودرو متصل هستند.

 علائم خرابی طبق چیست؟

یکی از نشانه های خرابی طبق صدای تق تق در دست انداز ها و یا صدای جیر جیر که ممکن است بر اثر حرکت طبق تماس سایشی آن با شاسی باشد، می باشد. نشانه دیگر خرابی طبق انحراف چرخ ها و علائم همراستیی آن ها است.  همچنین برخورد چرخ ها با پستی و بلندی های جاده که موجب کج شدن طبق خودرو می شود، نشانه دیگر خرابی طبق محسوب می شود. طبق ها معمولا از دو ناحیه بوش و سیبک خرابی بیشتری دارند. چرا که این دو قسمت  فشار های وارد از جاده را کنترل می کند. از آنجایی که وظیفه طبق اتصال طبق به قطعات دیگر سیستم تعلیق است. لرزش قسمت هایی از سیستم تعلیق و انتقال آن به فرمان خودرو حتی در هنگام در یک مسیر صاف هم نشانه خرابی بوش طبق ها می باشد.

خدمات تعمیر جلوبندی بنز تیگو 7 در اتو رگلاژ

برای بررسی بیشتر جلوبندی این خودرو به ویکی پدیا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید