تعمیر جلوبندی جک S3

تعمیر جلوبندی جک S3

تعمیر جلوبندی جک s3 موضوع مورد بحث ما در این مقاله است .خودرو جک رفاین اس 3 یک اتومبیل کراس اوور است که جزو محصولات جی ای سی بوده و تحت نام ریفاین عرضه می شود. یکی از قسمت های این خودرو جلوبندی آن است. جلوبندی یکی از قسمت های جلویی و زیرین خودرو را شامل می شود. خرابی این قسمت می تواند  موجب خرابی فعالیت های مهم خودرو شده و شما را در جاده سرگردان  بگذارد یا باعث حوادث های ناگوار شود. از همین رو تصمیم گرفتیم درمورد تعمیر جلوبندی جک S3 با شما صحبت کنیم. پس اگر می خواهید با این قسمت مهم آشنا شوید و نشانه های خرابی آن ها را بدانید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

جهت اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی جک s3 و عقب بندی جک s3 یا شماره 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی جک S3

بررسی خودرو جک S3

خودرو جک اس 3 برای نخستین بار در نمایشگاه خودرو شانگهای در تاریخ 2013 و با عنوان خیو اس 30 رونمایی شد. سپس در سال 2014 در نمایشگاه خودروی پکن با نام رفاین اس 3 و با اعلام جزئیات بیشتر توسط سازنده شد. قیمت این خودرو حدودا بین 65.800 یوآن الی 84.800 یوآن بود. از نظر فضای داخلی خودرو جک اس 3 و همچنین فضای باز به خودرو ام وی ام ایکس 22 برتری دارد. اما به دلیل عرض کمتر در مقایسه با این خودرو رتبه پایین تری نسبت به چانگان سی اس 35 کسب کرده است.

جهت اطلاع از هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی جک s3 و عقب بندی جک s3 یا شماره 09194143400 تماس بگیرید.

جلوبندی جک S3

همانطور که از نام این قسمت مشخص است، چلوبندی به قسمت جلویی تمامی خودرو ها اطلاق می گردد البته ناگفته نماند که بخش زیرین نیز شامل آن می شود. حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ، هدایت، جلوگیری از چپ شدن خودرو و احساس راحتی هنگام رانندگی از جمله فعالیت هایی  هستند که جلوبندی انجام می دهد. سیستم تعلیق قسمتی است که با جلوبندی رابطه نزدیکی دارد. اما هر کدام شامل قطعات مختلفی هستند. جلوبندی شامل تمام قسمت های جلویی، میل فرمان و فرمان می شود با این تفاوت که سیستم تعلیق کمک فنر های جلو و چرخ های جلو از جمله قطعات آن هستند.

قطعات جلوبندی جک S3

-رام

-سگ دست

-شغال دست

-دسته موتور

-تایر ها

-توپی چرخ

-سیبک ها

-کمک فنر و فنر ها

-طبق ها

-بوش ها

-سیستم تعلیق خودرو

-میل فرمان و فرمان

-میل موجگیر یا میل تعادل

-سیبک مفصلی

-اکسل

-بلبرینگ ها

-دسته موتور

جهت ترمیم و تعویض شیشه جلو جک S3 به وب سایت شیشه اتومبیل عبدالهی مراجعه کنید.

وظایف برخی از قطعات جلوبندی جک S3

1-رام

رام قطعه ای فلزی است که از دو سر به شاسی ها متصل بوده و بقیه قسمت های جلوبندی از طریق رام به اتاق وصل می شود.

2-فنر

فنر که به آن لول فنر نیز می گویند، وزن اتاق روی آن قرار دارد. فنر ها بر با توجه به قابلیت ارتجاعی که دارند، بیشترین ضربات جاده روی آن ها تاثیر می گذارد. ارتفاع زدن و تغییر فنر خودرو غیر استاندارد به شمار می رود.

3- کمک فنر

قطعه بعدی کمک فنر است که محل قرار گیری آن در نزدیکی چرخ ها می باشد. به این دلیل که موجب کنترل و روان کردن  نوسانات فنر شود. یک سر این قطعه به اتاق یا شاسی و سر دیگر آن به قسمتی از سیستم تعلیق مانند پوسته اکسل یا طبق متصب است. در این شرایط وضعیت حرکت فنر موجب افزایش و کاهش طول  کمک فنر می شود.

انواع کمک فنر

-کمک فتر هیدرولیکی یا روغنی

-کمک فنر گازی یا بادی

-تلسکوپی

-کمک فنر هیدرواستاتیکی

-کمک فنر اهرمی

4- سیبک ها

قطعه سیبک است که همان قطعه ای می باشد که چرخ ها را به سیستم تعلیق خودرو متصل می کند و باعث چرخیدن آن ها هم می شود. این قطعه کروی شمل موجب چرخیدن سه محور مختصاتی می شود که در نتیجه قسمت جلوی خودرو را هدایت و فرمان دهی می کند. علاوه بر ین سیبک حرکت های ناخواسته مانند ورود به یک دست انداز را ختصی می کند. سیبک فرمان از یک سو به طبق های خودرو از سوی دیگر به متعلقات چرخ متصل است. فرمان خودرو به هر طرف که بچرخد سیبک هم به همان طرف می چرخد. سیبک ها هموار توسط نیروی های کششی تحت فشار بوده و تلاش می کنند تا ایز میزان اصحکاک به وجود آمده در بین قطعات را کاهش داده و بخشی از وزن آن را تحمل کنند.

5- طبق ها

طبق قطعه بعدی می باشد که سیستم تعلیق را به شاسی خودرو وصل می کند. این قطعه از طریق بوش ها به شاسی خودرو و از طریق اتصال گوی و کاسه ها به چرخ خودرو وصل می شوند.

6-میل موجگیر یا میل تعادل

میل تعادل که به آن میل مکانیک ها نیز مو گویند، در بیشتر موارد جهت بالا بردن تعادل خودرو و جلوگیری از چپ شدن آن استفاده می شوند. میل تعادل وظیقه تقسیم نیرو بین چرخ ها هنگام حرکت پیج ها را بر عهده داشته و از خم شدن بیش از حد خودرو جلوگیری می کنند. میل تعادل دو سر فنر های چپ و راست را به هم نتصل می کند که این کار باعث می شود تا استقلال عملکردی فنر های چپ و راست کاهش یابد. موج گیر بین دو طبق پایین نصب می شود. هنگامی که خودرو پیچ را طی می کند، اتاق به طرف بیرون پیچ متمایل می شود. در نتیجه این تمایل طبق های پایین در جهت مخالف حرکت کرده و میل تعادل می پیچانند.

در ادامه می خواهیم درمورد هزینه تعمیر جلوبندی جک اس 3 با شما صحبت کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این خودرو به ویکی پدیا مراجعه کنید.

اجرت تعمیر جلوبندی جک S3

برای هزینه تعمیر جلوبندی S3 توجه به برخی موارد ضروری است. چرا که تا این موارد مشخص نشوند، نمی توان قیمت دقیقی از هزینه تعمیر جلوبندی خودرو شما را مشخص کرد. اولین مورد قطعه خراب شده است. چرا که هر قطعه با قطعه دیگر متتفاوت بوده و قیمت آن ها نیز یکسان نمی باشد. مورد دوم شدت خرابی است که در برخی از قطعات می تواند بیشتر و در برخی از خودرو های دیگر کمتر باشد. خدمات و کاری که روی قطعات و جلوبندی شما انجام می شود که با توجه به قطعه و شدت خرابی در خودرو ها متفاوت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین و متخصصین ما با شماره موجود در این صفحه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.  

خدمات تعمیر جلوبندی جک S3 اتو رگلاژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید