تعمیر جلوبندی-کایرون

تعمیر جلوبندی کایرون

تعمیر جلوبندی در خودرو یکی از موضوعاتی است که همواره نزد دارندگان خودرو مهم می باشد. چرا که اگر ما نشانه های خرابی جلوبندی خودرو خود را بشناسیم، می توانیم در سریع ترین زمان ممکن به یک جلوبندی سازی مراجعه کنیم و از خرج بیشتر ک آسیب بیشتر جلوگیری کنیم. به همین دلیل امروز در مقاله تعمیر جلوبندی کایرون تصمیم گرفتیم به بررسی جلوبندی این خودرو، قطعات آن، نشانه خرابی و … بپردازیم. پس اگر می خواهید با جلوبندی این خودرو و نکات مهم آن آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و با ما همراه باشید.

جهت تعمیر جلوبندی کایرون و عقب بندی کایرون با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی-کایرون

جلوبندی کایرون

به تمام قسمت های جلویی خودرو یا محور جلویی و زیرین آن جلوبندی گفته می شود. جلوبندی قطعات مختلفی رو شامل می شود که هر کدام از این قطعات به نوبه خود وظیفه مهمی را بر عهده دارند که ایجاد خرابی در هر کدام از قطعات جلوبندی باعث از بین رفتن فعالیت های مهم خودرو می شود.

جهت تعمیر جلوبندی کایرون و عقب بندی کایرون با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

وظایف جلوبندی کایرون

جلوبندی در خودرو وظایف مهم و حیاتی را بر عهده دارد. از جمله از این وظایف شامل حرکت، سکون، تعادل و هندلینگ هستند. ایجاد احساس راحتی هنگام رد شدن از سطوح ناهموار یکی دیگر از وظایفی است که جلوبندی انجام می دهد. بهتر است بگوییم که این قطعه به طور کلی در تمامی شرایط، جلوبندی راحتی را ایجاد می کند. جلوگیری از چپ شدن خودرو وظیفه دیگری است که جلوبندی خودرو کایرون بر عهده دارد.

جهت تعمیر جلوبندی کایرون و عقب بندی کایرون با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

قطعات جلوبندی کایرون

قطعات جلوبندی کایرون شامل موارد زیر هستند:

-سگ دست

-رام

-شغال دست

-بلبرینگ ها

-تایر ها

-سیبک

-بوش

-طبق

-کمک فنر و فنر

-فرمان و میل فرمان

-سیستم تعلیق خودرو

-میل موجگیر یا میل تعادل

جهت تعمیر جلوبندی کایرون و عقب بندی کایرون با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

وظایف جلوبندی کایرون

-رام

اولین قطعه رام است که از دو سر به شاسی ها وصل شده و بقیه قسمت های جلوبندی از طریق رام با اتاق وصل می شوند.

-فنر

فنر یا لول فنر قطعه دیگری است که وزن اتاق روی آن قرار دارد. این قطعات با توجه به قابلیت ارتجاعی که دارند، ضربات بیشتر جاده روی آن قرار دارد. ارتفاع زدن و تغییر فنر در خودرو غیر استاندارد محسوب می شود.

-کمک فنر

کمک فنر قطعه دیگری است که در نزدیکی چرخ ها قرار دارد تا نوسانات فنر را کنترل و روان کند. یک سر فنر به اتاق شاسی و سر دیگر آن به قسمتی از سیستم تعلیق مانند پوسته اکسل یا طبق وصل می شود. در این وضعیت حرکت فنر موجب افزایش و کاهش طول کمک فنر می شود.

انواع کمک فنر

-کمک فنر هیدرولیکی یا روغنی

-کمک فنر گازی یا بادی

-تلسکوپی

-کمک فنر هیدرواستاتیکی

-کمک فنر اهرمی

علائم خرابی کمک فنر

در صورتی که کمک فنر نشتی داشته باشد، خوابیدگی به یک سمت خودرو، شیرجه زدن خودرو به سمت جلو هنگام ترمز گرفتن، بالا پایین شدن دائم چرخ ها در سطح ناهموار، فرسودگی تایر ها، کشیده شدن خودرو به یک سمت، صدای تقه موقع عبور از دست انداز ها را داشته باشد، یعنی این قطعه خراب شده است.

-سیبک ها

سیبک فرمان قطعه ای است که علاوه بر وصل کردن چرخ ها به سیستم تعلیق، چرخ ها را نیز می چرخانند. این قطعه به شکل کروی بوده و موجب چرخش سه محور مختصاتی، که نتیجه هدایت و فرمان دهی به قسمت جلوی خودرو می شود. این قطعه علاوه بر این، موجب خنثی کردن حرکت های نا خواسته مانند ورود به یک دست انداز می شود. سیبک فرمان از طرفی به طبق های اتومبیل و طرفی دیگر به متعلقات چرخ خودرو متصل است. درواقع سیبک به هر طرف بچرخد، فرمان نیز به همان طرف می چرخد. این قسمت تحت فشار نیرو های کششی بوده و تلاش می کنند که از میزان اصطکاک به وجود آمده در بین قطعات را کاهش دهند. علاوه بر این تحمل بخشی از وزن خودرو بر عهده سیبک می باشد.

علائم خرابی سیبک

از جمله علائم خرابی این قطعه شامل لرزش فرمان در حین حرکت و هنگام چرخاندن فرمان، خلاصی بیش از حد فرمان، کشیده شدن فرمان به یک سمت، عدم بازگشت به موقعیت اصلی خود بعد از چرخش، شنیده شدن صدای تق تق هنگام عبور از دست انداز، کم شدن میزان فرمان پذیری خودرو، عدم حرکت خودرو در خط مستقیم و ایجاد انحراف در حین حرکت، ساییدگی در چرخ جلو هستند.

-طبق

طبق ها بازو هایی هستند که سیستم تعلیق را به شاسی خودرو وصل می کنند. این قطعه از طریق بوش ها به شاسی خودرو از طریق گوی و کاسه به چرخ خودرو متصل می شود.

علائم خرابی طبق

یکی از نشانه های خرابی طبق صدای تق تق در دست انداز ها و یا صدای جیر جیر که ممکن است بر اثر حرکت طبق تماس سایشی آن با شاسی باشد، می باشد. نشانه دیگر خرابی طبق انحراف چرخ ها و علائم همراستیی آن ها است.  همچنین برخورد چرخ ها با پستی و بلندی های جاده که موجب کج شدن طبق خودرو می شود، نشانه دیگر خرابی طبق محسوب می شود. طبق ها معمولا از دو ناحیه بوش و سیبک خرابی بیشتری دارند. چرا که این دو قسمت  فشار های وارد از جاده را کنترل می کند.

از آنجایی که وظیفه طبق اتصال طبق به قطعات دیگر سیستم تعلیق است. لرزش قسمت هایی از سیستم تعلیق و انتقال آن به فرمان خودرو حتی در هنگام در یک مسیر صاف هم نشانه خرابی بوش طبق ها می باشد. کاهش تعادل خودرو هنگام حرکت به خصوص در پیچ ها هم نشان دهنده خرابی بوش یا سیبک ها است. درواقع در صورتی که بوش طبق نتواند میل تعادل خودرو که وظیفه حفظ تعادل خودرو را بر عهده دارد، را به سیستم تعلیق متصل کند، تعادل اتومبیل هنگام رانندگی با مشکل مواجه خواهد شد.

اجرت تعمیر جلوبندی کایرون

اجرت تعمیر جلوبندی این خودرو و هزینه تعمیر جلوبندی کایرون به موارد زیادی بستگی دارد. از جمله از این موارد می توان به قطعه ای که خراب شده است، شدت خرابی، کاری که روی خودرو شما انجام می شود، کیفیت متریال مورد استفاده و قطعات اشاره کرد. البته در اتو رگلاژ امکان تعمیر تمامی خدمات جلوبندی خودرو شما وجود دارد. به همین ترتیب می توانید با ما تماس بگیرید و سوالات خودتان را مطرح کنید و از قیمت ها مطلع شوید.

خدمات جلوبندی کایرون اتو رگلاژ

برای مطالعه بیشتر خودرو کایرون می توانید به ویکی پدیا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید