تعمیر جلوبندی جک j3

تعمیر جلوبندی جک j3

امروز در این مقاله از سایت اتو رگلاژ می خواهیم درمورد یک موضوع مهم یعنی تعمیر جلوبندی با شما صحبت کنیم. جلوبندی یکی از قسمت های مهم خودرو است که دارای قطعاتی همچون کمک فنر، فنر، فرمان و … می باشد. این قسمت موجب حرکت و حتی سکون خودرو شما شده و آن را متعادل می کند. در مقاله تعمیر جلوبندی جک j3 می خواهیم به بررسی جلوبندی این خودرو، قطعات آن، دلایل خرابی، نشانه های خرابی و بسیاری از موضوعات مهم دیگر با شما صحبت کنیم. پس اگر می خواهید با مهم ترین قسمت این خودرو یعنی جلوبندی و قسمت های دیگر آشنا شوید با ما همراه باشید.

جهت اطلاع از هزینه واجرت تعمیر جلوبندی جک j3 و تعمیر عقب بندی جک جی 3 با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی جک j3

جلوبندی چیست؟

با توجه به نامی که این قسمت دارد، جلوبندی درواقع همان محور زیرین و جلویی خودرو است که با سیستم تعلیق ارتباط نزدیکی دارد. اما با این وجود جلوبندی شامل تمام قسمت های جلویی و سیستم تعلیق شامل چرخ های جلو و کمک فنر های جلو می شود. این قسمت وظیفه حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ، هدایت و … را برعهده دارد. همچنین جلوبندی از چپ شدن خودرو جلوگیری می کند و هنگام رانندگی خصوصا هنگام رد شدن از سطوح ناهموار با شما احساس راحتی می دهد.

جهت اطلاع از هزینه واجرت تعمیر جلوبندی جک j3 و تعمیر عقب بندی جک جی 3 با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

قطعات جلوبندی جک j3

-سگ دست

-شغال دست

-رام

-سیبک

-سیستم تعلیق خودرو

-میل موجگیر یا میل تعادل

-چرخ ها

-بوش ها

-طبق ها

-فنر و کمک فنر ها

-توپی چرخ

-اکسل

-دسته موتور

-گردگیر

-بلبرینگ

وظایف جلوبندی جک j3

1-سیستم فرمان

سیستم فرمان خودرو یکی از اجزی مهم جلوبندی خودرو به شمار می رود که شامل فرمان، چرخ دنده، غریبلک فرملن، جعبه، میل فرمان و اتصالات دیگر می شود. این قسمت برای کنترل حرکت خودرو وظیفه هدایت آن را برعهده دارد. در سیستم فرمان خودرو یک نیروی مورد نیاز جهت گردش لاستیک ها در مسیر، احتیاج دارد. این نیرو از توسط دست راننده تعمیر می شود. ین سیستم به اندازه یک موتور و گیبرکس درعملکرد صحیح خودرو تاثیر گذار است.

2- سیستم تعلیق

سیستم تعلیق که نام دیگر آن فنر بندی است، قسمتی در جلوبندی خودرو می باشد که از اتاق، شاسی، سرنشینان و متعلقات آن تشکیل شده است. کمک فنر، فنر، جرم فنر بندی شده و جرم فنر بندی نشده از جمله قطعات به کار رفته در سیستم تعلیق هستند.

3- رام

رام یکی دیگر از اجزای جلوبندی خودرو است که بخش های دیگر جلوبندی را به اتاق خودرو وصل می کند. جنس این قطعه فلزی بوده و از دو طرف به شاسی وصل می شود.

4- فنر

یکی دیگر از قطعات اصلی جلوبندی آزرا که خاصیت کشسانی دارد، فنر است. به طوری که اگر نیرویی به آن وارد شود، خاصیت ارتجاعی و برگشتنی آن موجب می شود تا از برداشته شدن نیرو به حالت اولیه باز گردد.

5- کمک فنر

 یکی دیگر از اجزای جلوبندی خودرو کمک فنر است که به دلیل خاصیت کشسانی بیشتری که نسبت به فنر ها دارند، این قسمت نقش مهمی در خنثی کردن نوسانات کوچک جاده را بر عهده دارد. کمک فنر قطعه ای است که مکانیکی بوده و نزدیک هر چرخ خودرو نصب می شود. یک سر این قسمت به اتاق شاسی خودرو وصل شده و سر دیگر آن به قسمت محرک سیستم تعلیق مانند طبق یا پوسته وصل می شود.

6- سیبک

سیبک قطعه دیگری در جلوبندی ست که به شکل کروی بوده و فلز ساخته شده است. این قسمت درون محفظه ای فولادی شکل با روکش سمت دیگر به متعلقات چرخ وصل شده است. سیبک فرمان وظیفه هداست خودرو را بر عهده دارد و با چرخش خودرو به هر طرف سیبک هم به همان طرف می چرخد.

7- سیبک مفصلی (قرقری) فرمان

برای وصل کردن جعبه فرمان به سیبک فرمان از سیبک مفصلی یا قرقری استفاده می شود. سیبک قرقری فرمان به علت وصل بودن به جعبه فرمان بازیی فرمان نیز شناخته می شود. قطعه سیبک فرمان مفصلی با انتقال نیروی کششی جعبه فرمان به سیبک فرمان موجب انسجام و یکپارچگی جعبه فرمان می شود.

8-طبق یا سینی

قطعه بعدی طبق است که از جنس فلز بوده و از طریق سیستم تعلیق به شاسی خودرو وصل می شود. طبق یا سینی در حقیقت بازویی است که از طرفی از طریق بوش به شاسی خودرو متصل بوده و همچنین برای اتصال به چرخ خودرو از اتصال کاسه و گوی استفاده می شود. همچنین تنظیم زاویه چرخ ها نیز بر عهده طبق خودرو است.

9-میل تعدل یا میل موجگیر

میل تعادی یکی دیگر از قطعات موثر در جلوبندی آزرا به شمار می رود که برای حفظ تعادل در خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. موجگیر با اتصال دو سر فنر های چپ و راست به یکدیگر، نیروی وارده به چرخ خودرو را بین چرخ ها تقسیم کرده و از خم یا متمایل شدن خودرو به یک سمت یا چپ در زمانی که خودرو در پیچ جاده قرار دارد جلوگیری می کند.

10-سگ دست

اصلی ترین قسمت جلوبندی سگ دست است که به صورت لولا مانند بوده و دیسک های ترمز، کالیبر ترمز، فرمان خودرو، کمک فنر ها، توپی و اتصالات چرخ ها به سگ دست بسته و متصل است.

11-شغال دست

شغال دست یکی دیگر از قطعات موجود در جلوبندی خودرو است که وظیفه انتقال نیرو به سگ دست را بر عهده دارد. سیبک فرمان به شغال دست وصل بوده و قسمت های میل فرمان و میل کمک توسط پیچ هایی از شغال دست به سگ دست متصل شده اند.

هزینه تعمیر جلوبندی جک j3

برای هزینه تعمیر جلوبندی جک j3 باید به موارد زیادی توجه کنید. اولین مورد قطعه خراب شده و شدت خرابی آن است. چرا که هر قطعه با قطعه دیگر متفاوت بوده و شدت خرابی آن ها هم در خدمات و کار هایی که روی قطعات خودرو شما انجام می دهند، تاثیر خواهند گذاشت. از همین رو با توجه به کاری که روی جلوبندی شما انجام می شود، قیمت آن متفاوت خواهد بود. مورد بعدی متریال و قطعات مورد استفاده در تعمیر و تعویض جلوبندی هم روی اجرت تعمیر جلوبندی جک j3 تاثیر می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاره رایگان می توانید با شماره درج شده در این صفحه تماس بگیرید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

خدمات تعمیر جلوبندی جک j3 اتو رگلاژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید