تعمیر جلوبندی پورشه کیمن

تعمیر جلوبندی پورشه کیمن

شرکت آلمانی پورشه یکی از بهترین و پرطرفدار ترین خودرو های جهان محسوب می شوند. یکی از این خودرو ها پورشه کیمن است. امروز ما می خواهیم در مقاله تعمیر جلوبندی پورشه کیمن به جلوبندی این خودرو، قطعات، نشانه های خرابی جلوبندی این خودرو و بسیاری از موضوعات مهم دیگر درمورد جلوبندی آن بپردازیم. جلوبندی قسمت جلویی و زیرین خودرو است که با سیستم تعلیق رابطه نزدیکی دارد. این قسمت در حرکت، سکون، تعادل، هدایت و … نقش زیادی دارد. پس در صورتی که می خواهید با موارد مهم جلوبندی این خودرو آشنا شوید، جایی نروید و تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

جهت تعمیر جلوبندی پورشه کیمن و تعمیر عقب بندی و برق خودرو پورشه کیمن با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

تعمیر جلوبندی پورشه کیمن

پورشه کیمن

خودرو کیمن یک خودرو پنج سرنشین سایز متوسط لوکس است که از سال 2002 از طریق شرکت آلمانی پورشه تولید می شود. این خودرو اولین خودرو با موتور وی 8 است که از سال 1995، از تاریخ متوقف شدن تولید پورشه 928 به بعد توسط پورشه ساخته شده است. در ادامه می خواهیم جلوبندی، قطعات و موارد دیگر این خودرو را برای شما بررسی کنیم. این خودرو دارای موتور 6 سیلندر 24 سوپاپه حجم موتور 3436 سی سی تنفس موتور طبیغی انتقال نیرو دیفرانسیل عقب حداکثر قدرت 325 اسب بخار در 7400 دور در دقیقه جعبه شتاب 0 تا 100، 5 ثانیه حداکثر سرعت PDK دنده و 7 دنده خودکار است. میزان تولید گاز CO2، 188 گرم در هر کیلومتر هر ساعت است. استاندارد آلایندگی خودرو پورشه کیمن یورو 5 می باشد. حجم باک این خودرو دو سرنشین 65 لیتر است. سوخت داخل از شهر این خودرو 11.2 لیتر در هر صد کیلومتر و خارج از شهر 6.2 در هر صد کیلومتر می باشد.

جهت تعمیر جلوبندی پورشه کیمن و تعمیر عقب بندی و برق خودرو پورشه کیمن با شماره 09194143400 تماس بگیرید.

جلوبندی پورشه کیمن

جلوبندی شامل قسمت جلویی و زیرین خودرو است که با سیستم تعلیق ارتباط نزدیکی دارد. این قسمت دارای تمام قطعات جلویی، میل فرمان و فرمان می شود اما سیستم تعلیق دارای چرخ های جلو و کمک فنر های جلو می شود. وظیفه این قسمت شامل حرکت، سکون، تعادل، هندلینگ، هدایت، جلوگیری از چپ شدن و ایجاد احساس راحتی خصوصا هنگام رد شدن از ناهمواری ها همچون دست انداز ها است.

قطعات جلوبندی کیمن

-رام

-سیبک

-اکسل

-طبق

-بوش

-سگ دست

-شغال دست

-دسته موتور

-کمک فنر و فنر

-میل فرمان و فرمان

-توپی چرخ

-تایر ها

-بلبرینگ ها

هر کدام از این قطعات به هم مرتبط هستند و در صورت خرابی هر کدام از این قطعات،

نشانه های خرابی جلوبندی پورشه کیمن

سواری خشک و سفت

اگر با گذشت زمان هنگام رانندگی دیگر مانند قبل احساس راحتی ندارید و یا احساس می کنید خودرو شما سفت و خشک سواری می دهد، نشانه خرابی جلوبندی خودرو فرسوده شدن تعلیق آن است. به همین ترتیب این قسمت ها در خودرو شما نیاز به تعمیر و بازبینی دارد. در این حالت هنگامی که در خودرو نشسته اید، تمام پستی و بلندی هی جاده را احساس خواهید کرد.

اختلالات فرمان خودرو

نشانه بعدی که به معنای خرابی جلوبندی است، اختلالات در فرمان خودرو محسوب می شود. در این شرایط فرمان خودرو شما کشیده شده و یا اصطلاحا می زند. بدین معنا که هنگام پیچیدن خودرو، فرمان خودرو شما خلاف جهت دهی تان عمل می کند. در بیشتر موارد علت این اختلال در خرابی جلوبندی است. به عنوان مثال احتمال دارد زاویه چرخ ها، مرکز تعادل و بالانس خودرو دچار اختلالاتی شده باشد. علاوه بر این لرزش فرمان در سرعت های خاص هم فرمان شما می لرزد که این موضوع هم به دلیل بالانس نبودن چرخ ها است. همچنین در صورتی که خودرو شما گیج بزند و به طرفین منحرف شود، باز هم حاکی از خرابی جلوبندی دارد.

آج های ناهمگون روی چرخ های خودرو

در صورتی که ساییدگی روی لاستیک خودرو خود مشاهده کردید و یا آج های ناهمگون روی آن ها دیدید نشان از خرابی جلوبندی خودرو دارد. همچنین شنیدن صدای سوت مانند از چرخ ها به خصوص در هنگام دور زدن معمولا در اثر خرابی بلبرینگ چرخ ها است.

روغنی بودن قطعات سیستم جلوبندی

در صورتی کهه کمک فنر های خودرو شما چرب و روغنی است، بدین معناست که جلوبندی خودرو شما ایراد دارد.

خراب بودن سیستم تعلیق خودرو

برای تست این خرابی می توانید خودروی خود را در محلی پارک کرده و با کمک دستان خود آن را به پایین فشار دهید و بعد از آن دستان خود را از روی آن بردارید و اگر خودرو شما بیش از دو یا سخ بار بالا پایین شد یعنی جلوبندی آن به مشکل خورده و شما باید برای بازبینی و تعمیر آن اقدام کنید.

دلایل خرابی جلوبندی پورشه کیمن

خرابی ترمز

نیروز ترمز بین چرخ ها باید به یک اندازه تقسیم شود. اگر این اتفاق نیوفتد،  یک چرخ بیشتر از دیگری تحت فشار قرار می گیرد. بدین ترتیب تغییر دور به سرعت انجام شده و فرمان به یک طرف منحرف می شود.

فنر و کمک فنر ضعیف

اگر فنر و کمک فنر خودرو ضعیف باشد، سیستم خدایت خودرو تحت تاثیر قرار می گیرد. در نتیجه فرمان خودرو شما کشیده می شود.

خرابی بازوی سگ دست

مورد بعدی که باعث کشیده شدن فرمان به یک سمت می شود، خرابی سگ دست است. اما خوشبختانه تعمیر و تعویض این قطعه چندان سخت و یا هزینه بر نیست.

سیبک خراب

سیبک خراب نیز دلیل دیگری برای خرابی جلوبندی است. خرابی و لقی سیبک باعث لرزش فرمان و زدن آن می شود. این قطعه نباید حرکت عمودی چندانی داشته باشد.

هزینه تعمیر جلوبندی پورشه کیمن

هزینه تعمیر جلوبندی این خودرو و اجرت تعمیر جلوبندی پورشه کیمن به مواردی همچون قطعه خراب شده، شدت خرابی، خدمات و تعمیراتی که قرار است روی آن قطعه انجام شود و متریال و قطعات مورد استفاده بستگی دارد. چرا که هر قطعه با قطعه دیگر متفاوت است و شدت خرابی آن ها یکسان نیست. همچنین در هر کدام از خرابی ها نوع تعمیرات متفاوت است. قطعات مورد نیاز توسط شرکت ها و کشور های مختلفی تولید می شود که هر کدام قیمت های متفاوتی دارد. متریال مورد استفاده در تعمیرات خودرو از لحاظ کیفیت متفاوت هستند. با مشخص شدن این موارد هزینه و اجرت تعمیر جلوبندی پورشه کیمن هم مشخص می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با اتو رگلاژ تماس بگیرید.

خدمات تعمیر جلوبندی پورشه کیمن اتو رگلاژ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید